Finals Approvals

16th August, 2019

The following players have been approved to participate in the 2019 Finals Series.

Special Considerations

Club Players Name Competition
Brunswick George Kelly Colts Boys (4)
Camberwell Jasmine Glass Under 16 Girls (2)
Camberwell Remy Wilson Under 11 Mixed Red
Fitzroy Lachlan Hecker Colts Boys (1)
Greythorn Falcons Devereaux Kelly Under 15  Boys(3)
Heidelberg Lucas Ramsay Colts Boys (5)
Heidelberg Xavier Gould Colts  Boys (5)
Ivanhoe Anna Williams Youth Girls (2)
St Marys Alex Balassone Colts  Boys (1)
St Marys Aren Danger Under 12 Mixed Brown
St Marys Jess Baker Under 16 Girls (1)
Surrey Park Cooper Mayes Colts Boys (1)
Surrey Park Ebony Beckter Under 16 Girls (2)
Surrey Park Elroy Smith Under 13 Mixed Black
Surrey Park Oscar Robson Colts Boys (1)
Templestowe Hanisha Sorthi Under 12 Girls Gold
Whitehorse Colts Angus Boakes Colts Boys (1)

 

Genuine Shortage

Club Players Name Competition
Ashburton Finlay Sutherland Under 12 Mixed Green
Ashburton Charles Ryan Under 12 Mixed Green
Ashburton Andre Maniatis Under 12 Mixed Green
Ashburton Dane Jacotine Under 15 Boys (2)
Ashburton Calvin Lehr Under 15 Boys (2)
Ashburton Max Miller Under 15 Boys (2)
Ashburton Cam Witt Under 15 Boys (2)
Balwyn Lachlan Severn Under 14  Mixed Black
Balwyn Iggy Murphy Under 14 Mixed Black
Balwyn Ethan Gayford Under 14 Mixed Gold
Balwyn Tadhg Redfern Under 14 Mixed Gold
Balwyn Riley Carrozza Under 14 Mixed Gold
Brunswick Flynn Magrath Under 14 Mixed Black
Brunswick Ferdinand Faeth Under 14 Mixed Black
Brunswick Louis Balmain Under 14 Mixed Black
Doncaster Sonny Pezzuto Under 14 Mixed Blue
Doncaster Christopher Tsafkopoulos Under 14 Mixed Blue
Doncaster Ethan Loncaric Under 14 Mixed Blue
Doncaster Paarth Pandey Under 14 Mixed Blue
Doncaster Archer Vodopier Under 14 Mixed Blue
Fitzroy Joel Dichiera Under 11 Mixed Brown
Fitzroy Angus Habersberger Under 11 Mixed Brown
Fitzroy Ted Smith Under 11 Mixed Brown
Fitzroy Patrick Crawford Under 11 Mixed Brown
Fitzroy Artie Shephard Under 11 Mixed Brown
Fitzroy Gabriel McKenzie Under 11 Mixed Brown
Fitzroy David Anastasiou Under 14 Mixed Brown
Fitzroy Tyler Drew Under 14 Mixed Brown
Fitzroy Ned Goodwin Under 14 Mixed Brown
Fitzroy Tai Hill Under 14 Mixed Brown
Fitzroy Jack Oldfield Under 14 Mixed Brown
Fitzroy Nick Ryan Under 14 Mixed Brown
Fitzroy Joseph Anderson Under 15 Boys (1)
Fitzroy Niko Karamitros Under 15 Boys (1)
Fitzroy William Stephens Under 15 Boys (1)
Greythorn Falcons Lily Parker Under 12 Girls Green
Greythorn Falcons Floyd Di Nicolantonio Under 15 Boys (3)
Greythorn Falcons Ben Gale Under 15 Boys (3)
Greythorn Falcons Elias Gunn Under 15 Boys (3)
Greythorn Falcons Christian Nitsou Under 15 Boys (3)
Greythorn Falcons Travis Vella Under 15 Boys (3)
Ivanhoe Daniel Bone Colts Boys (5)
Ivanhoe Max Nottle Colts Boys (5)
Ivanhoe James Wright Colts Boys (5)
Ivanhoe Hunter Ross Colts Boys (5)
Ivanhoe Robbie Thomas Colts Boys (5)
Ivanhoe Frederick Lane Colts Boys (5)
Ivanhoe Aiden Curci Under 11 Mixed Green
Ivanhoe Jake Curci Under 11 Mixed Green
Ivanhoe Giovanni Petrini Under 11 Mixed Green
Ivanhoe Gus Redin Under 11 Mixed Green
Ivanhoe Christian Saman Under 11 Mixed Green
Ivanhoe Francis Mancini Under 15 Boys (4)
Ivanhoe Liam Keenan Under 15 Boys (4)
Ivanhoe Sam McRobert Under 15 Boys (4)
Ivanhoe Alastair Timms Under 15 Boys (4)
Ivanhoe Hamish Rouch Under 15 Boys (4)
Ivanhoe Riley Cattran Under 15 Boys (4)
Ivanhoe Guilia Dal Pos Under 16 Girls (2)
Ivanhoe Alice Siber Under 16 Girls (2)
Ivanhoe Taylor Seacomb Under 16 Girls (2)
Ivanhoe Eliza Napolitano Under 16 Girls (2)
Ivanhoe Scarlett Smith Under 16 Girls (2)
Ivanhoe Sophie Smith Under 16 Girls (2)
Ivanhoe Madison Demeris Under 16 Girls (2)
Ivanhoe Angus Forbes Colts Boys (2)
Ivanhoe Cedric Gauder Colts Boys (2)
Ivanhoe Peter Vlahos Colts Boys (2)
Ivanhoe Jayden Curtain Colts Boys (2)
Ivanhoe Johnny Boutosanius Colts Boys (2)
Ivanhoe Harley Dintinosante Colts Boys (2)
Kew Comets Hugo Spiden Under 11 Mixed Green
Kew Comets Oliver Reynolds Under 11 Mixed Green
Kew Comets Max Bingeman Under 11 Mixed Green
Kew Comets Cooper Holmes Under 12 Mixed Gold
Kew Comets Harry Calvert Under 14 Mixed Brown
Kew Comets Fintan Davis Under 14 Mixed Brown
Kew Comets Sebastian Schmitt Under 14 Mixed Brown
Kew Comets Lachlan Stewart Under 14 Mixed Brown
Kew Rovers Eilish Herson Under 15 Girls (1)
Kew Rovers Charlotte Reid Under 15 Girls (1)
Kew Rovers Giselle Lambley Under 15 Girls (1)
Kew Rovers Pia Markham Under 15 Girls (2)
Kew Rovers Hannah Rosel Under 15 Girls (2)
Kew Rovers Zara Neuwirth Under 15 Girls (2)
Macleod Ryan Henry Under 11 Mixed Red
Macleod Andrew Forrest Under 11 Mixed Red
Macleod Alexander Lyngcoln Under 11 Mixed Red
Macleod Zane Hughes Under 11 Mixed Red
Macleod Zach Pietryk Under 11 Mixed Red
Macleod Kaan Kocak Under 11 Mixed Red
Macleod Tighe Daffey Under 11 Mixed Red
Macleod Riley Thompson Under 12 Mixed Blue
Macleod Charlie Dore Under 12 Mixed Blue
Macleod Samuel Waters Under 12 Mixed Blue
Macleod Josh Brooks Under 12Mixed Blue
Macleod Isaac Williamson Under 13 Mixed Black
Macleod Lucas Starmans Under 13 Mixed Black
Macleod Matthew Maurer Under 13 Mixed Black
Macleod Matthew Maurer Under 13 Mixed Black
Macleod Tex Anderson Under 13 Mixed Black
Macleod Cooper Thompson Under 13Mixed  Black
Macleod Oskar Silfverberg Under 13Mixed Black
Park Orchards Darcy Noonan Under 11 Mixed Gold
Park Orchards Ben Nicholls Under 11 Mixed Gold
Park Orchards Oliver Lanza Under 11 Mixed Gold
Park Orchards Daniel Nielsen Under 12 Mixed Brown
Park Orchards Josh Prest Under 12 Mixed Brown
Park Orchards Will Inglese Under 12 Mixed Brown
Park Orchards Darcy Noonan Under 12 Mixed Brown
Park Orchards Mitch Clarke Under 14 Mixed Brown
Park Orchards Rhys Jones Under 14 Mixed Brown
Park Orchards Robbie Paciocco Under 14 Mixed Brown
Park Orchards Tom Pollock Under 15 Boys (3)
Park Orchards Matt Robinson Under 15 Boys (3)
Park Orchards Tilly Hodgson Under 16 Girls (1)
Park Orchards Sophie Hirst Under 16 Girls (1)
Park Orchards Jade Cooper Under 16 Girls (1)
Parkside Hayden Kenny Under 14 Mixed Blue
Parkside Mingara Clark Under 14 Mixed Blue
Parkside Nicholas Vildovas Under 14 Mixed Blue
Preston Bullants Daniel McCarthy Under 11 Mixed Red
Preston Bullants Ellery Creswell-White Under 11 Mixed Red
Preston Bullants Edward Hartley Under 11 Mixed Red
Preston Bullants Oscar Azzarone Under 11 Mixed Red
Richmond Claudia Hawkins Under 13 Girls Brown
Richmond Harriett Crock Under 13 Girls Brown
Richmond Madisson Papworth Under 13 Girls Brown
St Marys Daniel Verdi Under 15 (1) Boys
St Marys Wesley Mills Under 15 (1) Boys
St Marys Sam Files Under 15 (1) Boys
St Marys Tyson Portelli Under 15 (1) Boys
St Marys Hayden Moon Under 15 (1) Boys
St Marys Josh Manester Under 15 (1) Boys
St Marys Sophie Inwood Under 16 Girls (1)
Warrandyte Zara Vitiritti Under 11 Girls
Warrandyte Milly Wynd Under 11 Girls
Warrandyte Wes Callow Under 13 Mixed Green
Warrandyte Gus Callan Under 13 Mixed Green
Warrandyte Lou Callan Under 13 Mixed Green
Warrandyte Jarrah Pierce Under 13 Mixed Green
Warrandyte Lenny Reddaway Under 13 Mixed Green
Whitehorse Colts Stephanie Hughes Youth Girls (1)