Under 13 Representative Squads announced

1st June, 2018

Our Under 13 Representative teams have been selected for matches against SMJFL on Sunday 10 June.

Matches will begin at 9:30 am with two Boys teams and Girls teams to play.

 

Under 13 Girls-Team 2

Coach: Sophia Ikosidekas

Game: 9:30am, Sunday June, 10th at Bulleen Park

Grace Haslem Kew Comets
Chloe Sheean Banyule
Sienna Martinez Parkside
Jayda Pulvirenti Bulleen Templestowe
Sian Gardiner Banyule
Cate Daynes St Marys
Olivia Perrillo Banyule
Taylah Gill Ivanhoe
Bridget Hudson Banyule
Bella Cardwell Banyule
Lara Hausegger Doncaster
Cate Beaton Camberwell
Katia Stapleton Ivanhoe
Heidi Pearce Whitehorse Colts
Ruby – Lily Howse St Marys
Mackinlie Leeman Banyule
Dominique Lovett Hawthorn Citizens
Lia Ikosidekas Kew Rovers
Chanelle Vitirtti Warrandyte
Alana Gaggiano St Marys
Lulu Giardinazzo Ivanhoe
Ava Jordan Banyule

 

Under 13 Boys-Team 2

Coach: Gerry Baldori

Game: 11:15am, Sunday June, 10th at Bulleen Park

Kane Emery Glen Iris
Isaiah Markovsky Ivanhoe
Kynan Brown Greythorn
Isaac Ellwood Camberwell
Mark Knight Beverley Hills
Sebastian Canizzaro Heidelberg
Will Lorenz Kew Rovers
Cooper Errey Ivanhoe
Cooper Trembath Park Orchards
Josh Tovey Park Orchards
Anthony Bolton Bundoora
Sam Stone Camberwell
Nicholas Graves Camberwell
Will La-Motte Canterbury
Seb Pegoraro Heidelberg
Nick Bryant Fitzroy
Michael Vanbenten Greythorn
Cormac O’Callaghan Hawthorn Citizens
Nicholas Shaw Heidelberg
McKenzie White Heidelberg
Preston Burn Ashburton
Anton Sankovic Parkside
Patrick Carr Banyule
Will Carter Bulleen Templestowe

 

Under 13 Girls-Team 1

Coach: Rebecca Shepherd

Game: 1pm, Sunday June, 10th at Bulleen Park

Logan Wason Templestowe
Kya Wiebenga Kew Comets
Isabella Caminiti Heidelberg
Claudia Caminiti Heidelberg
Ava Leonard Park Orchards
Tess Parry Park Orchards
Lou Podmore Warrandyte
Isobel Purcell Kew Comets
Lara Stevens Kew Rovers
Annabel Krienke Templestowe
Isabella Italiano Heidelberg
Lulu Wilson Kew Rovers
Maddie Wenn Balwyn
Lily Cameron Park Orchards
Charli Newton Park Orchards
Remy Archer Park Orchards
Ruby – Lily Howse St Marys
Lucy Cronin Kew Comets
Charlotte Morgan Kew Rovers
Hayley Longley Templestowe
Isabella Parnell Bulleen Templestowe
Scarlet Barnes Kew Rovers

 

Under 13 Boys- Team 1

Coach: Jono Black

Game: 2:45pm, Sunday June, 10th at Bulleen Park

Rohan McKenzie Fitzroy
Lachlan Guymer Warrandyte
Oliver Badr Glen Iris
Danny Calvert Kew Comets
Alessio Cardamone Heidelberg
Charlie Naish Ivanhoe
Sam Phillips Canterbury
Adam Rizzo Balwyn
Isaac Barry Balwyn
Patrick Moore Camberwell
Brayden Guymer Warrandyte
Trent McManus Ivanhoe
Charlie Gravell Heidelberg
Ollie Purcell Greythorn
Charlie Connell-Tobin Ivanhoe
Ben Oppy Hawthorn Citizens
Quentin Parry Canterbury
Lachie Harker Camberwell
Will Halton Macleod
Ben Hill Glen Iris
Jacob Sullivan Beverley Hills
Hunter Warren Camberwell
Ari Azzopardi Camberwell
Liam Visser Balwyn